Календар

    ROOOOCK
    П'ятниця, 19.04.2024, 02:06
    Вітаю Вас Гість
    Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

    Каталог статей

    Головна » Статті » Різне

    Музичні стилі
    Музичні стилі
    У наше прогресивне століття (XXI, якщо хто забув), на жаль, далеко не кожен може відрізнити Poison від Brutal Truth і Cradle Of Filth від Journey. Жах!!! І, щоб ви не стали посміховиськом в очах знайомих меломанів, я вирішила написати короткий музичний довідник, в якому спробую максимально доступно і детально розповісти про різні напрями важкого року і прилеглих до нього стилів. Обов'язково прочитайте його, адже сьогодні, в умовах тотальної музичної неписьменності, дуже складно дістати подібну інформацію.

    Ну, і декілька корисних термінів...

    Blastbeat - дуже точне визначення цього природного катаклізму дав журнал "Painkiller": "Гра на барабанах на межі людських здібностей". Першовідкривачами цього надшвидкісного "палкометання" вважаються Napalm Death, що в 1987 році шокували весь білий світ своїми віртуозними кулеметоподібними пасажами. Рекорд в цій області також належить Napalm Death: на своєму другому альбомі вони досягли настільки величезної швидкості, що вже більш 10-и років не можуть наздогнати самих себе! 20 ударів в секунду! 1200 ударів в хвилину!! 72000 ударів в годину!!! 172800 ударів в добу!!!! 630720000 ударів в рік!!!!! Ви можете собі це уявити? Рейвери зі своїми жалюгідними 140 в хвилину просто відпочивають! Даний спосіб гри використовується в найбрутальніших жанрах планети - Death, Black і Grindcore.

    Growling - один з найекстримальніших типів вокалу, що являє собою хрипке утробне гарчання на дуже низьких тонах. Гроулінг можуть використовувати думові, блекові, трешеві і навіть прогрессів-металеві групи, але тільки в дез-металі і грайндкорі "гроулер" є провідним солістом, виконуючи всі головні вокальні партії.

    Стилі:

    Alternative - у це визначення входить велика кількість різних музичних напрямів, таких як Punk, Industrial, Crossover, Hardcore, Grunge... Спочатку альтернатива замислювалася як альтернатива (пробачте за тавтологію) всім існуючим стилям, але за час свого існування вона встигла перетворитися на конкретний напрям (вірніше, напрями) зі своїми обмеженнями і кліше. На сьогодні це, напевно, найпопулярніший музичний стиль після попси. Докладніше про напрями альтернативної музики ми розповімо в якій-небудь іншій статті, ця і без того величезна вийшла.
    Рекомендовані для прослуховування групи: Faith No More, Soundgarden, Sex Pistols, Iggy Pop, Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Alice In Chains, Black Flag, Soulfly

    AOR - спрощений і полегшений варіант хард-н-хеві, що поєднує в собі мелодії, які легко запам'ятовуються, тривалість, що не перевищує радіо-формат, добре поставлений вокал і віртуозне володіння музичними інструментами. Назва розшифровується як Adult Oriented Rock (рок, орієнтований на дорослих). Коріння цього напряму загублене в імлі століть, але відомо, що воно затаїлось десь в області арт і джаз-року, тобто на прямопротилежному музичному полюсі. Не зважаючи на те, що АОR є найбільш легким та доступним для широких верств населення напрямом важкої музики, стиль цей вже давно втратив свою популярність.
    Рекомендовані для прослуховування групи: Journey, Vixen, Baton Rouge, Europe ("Final Countdown"), White Lion, FireHouse, Warrant, Bon Jovi (ранній період творчості)

    Art Rock - дуже складна і технічна музика, що містить в собі елементи джазу, класики, фолку і психоделії, замішані на роковій основі. Арт-рок з'явився ще в 60-х роках і продовжує радувати нас і до цього дня, практично не змінившись. Для артових груп характерні великі виконавчі склади і використання екзотичних для рок-музики інструментів. На концертах арт-рокери дуже люблять імпровізувати, розтягуючи пісні до неймовірних розмірів. Поріднившись з металом "арт" вилився в Progressive Metal, про який мова піде нижче. Хотілося б відзначити сургутський Art Rock, а конкретно групу "Музей воскових фігур", виконуючу дещо спрощений і припопсованний варіант "арт".
    Рекомендовані для прослуховування групи: Pink Floyd, Jethro Tull, Marillion, Halloween (не плутати з німецьким Helloween), Pavlov's Dog, Yes, ELP, ELO, Eloy (які різноманітні назви!), Ayreon, Nightingale

    Black Metal - один з найважчих і, як не дивно, найпопулярніших напрямів сучасної металевої музики. У 80-х роках блеком називали такі групи як Venom (перший блековий гурт, що придумав сам термін Black Metal), Mercyful Fate, Running Wild, Sodom, Destruction і навіть Dio. У ті часи головним критерієм "блекушності" були похмурі сатанинські або окультні тексти, зараз же поняття дещо змінилися. Блек сучасного зразка з'явився в 1987 році, коли один шведський музикант на ім'я Куортон (Bathory), узявши за основу блек першої хвилі, випустив альбом "Under The Sign Of The Black Mark", що став згодом культовим. Блек-металеву групу впізнати дуже легко, оскільки існує декілька загальних правил для музикантів даного стилю:
    - похмурі та злобні тексти, у більшості випадків про Сатану і чорну магію;
    - характерне гітарне звучання, що "дзижчить" + бластбіти;
    - крикливий або верескливий вокал, що нагадує бурчання демона, кректання Баби Яги і/або каркання ворони;
    - чорно-білий грим, що прикрашає (спотворює?) обличчя музикантів;
    - нерозбірливий логотип з перевернутими хрестами і пентаграмами;
    - чорний одяг, напульсники з шипами і кулеметні стрічки.
    Особливо прославилися норвезькі блекери, причому не стільки музикою, скільки вбивствами і підпалами церков. Але не судіть по цих божевільних про всіх блекових музикантів, адже серед них дуже багато розумних і талановитих людей. Останнім часом широкого поширення набув симфо-блек (повільніший і мелодійніший варіант з клавішними і оркестровими партіями), а так само різні суміші з іншими стилями, наприклад, з трешем (Witchery), з пауером (Children Of Bodom) або з фолком (Vintersorg).
    Рекомендовані для прослуховування групи: Bathory, Immortal, Mayhem, Dimmu Borgir, Marduk, Cradle Of Filth, Azeroth, Ancient, Dark Funeral, Satyricon, Emperor, Summoning, Dismal Euphony, Covenant (не плутати з однойменними електронщиками)

    Glam Rock - цей швидше візуальний, ніж музичний напрям, оскільки глемові групи часто грають абсолютно різну музику (від простеньких рок-н-ролльчиків Slade до авангардних шедеврів Девіда Боуї, від кровожерних "бойовиків" WASP до веселих пісеньок про дівчат Poison). Але всіх їх об'єднує зовнішній вигляд (дивакуваті квітчасті наряди, косметика, фарбоване в різні кольори волосся, усілякі прикраси і фенечки - і все в цьому дусі). Глем з'явився в кінці 60-х - на початку 70-х років і відразу розділився на три основні напрями: веселих хуліганських рок-н-ролльщиків, яких звичайно і мають на увазі під цим терміном (Slade, Sweet), похмуріших і злобніших шок-рокерів, що прославилися своїми грандіозними шоу (Alice Cooper, Kiss) та всіх інших (David Bowie, T. Rex). Другий пік "глему" припав на 80-і роки, коли США були буквально завалені різною глемовою продукцією, як веселою (Poison, Cinderella), так і "шоковою" (W.A.S.P., Twisted Sister, Lizzy Borden). Сьогодні Glam зовсім не популярний, але продовжує жити зусиллями найвідданіших фанів.
    Рекомендовані для прослуховування (вірніше, для перегляду) групи: Slade, Sweet, T. Rex, David Bowie, Poison, Motley Crue, Cinderella, Pretty Boy Floyd, Hanoi Rocks, Guns n' Roses, Aerosmith, Funhouse, Ratt; Shock Rock: Alice Cooper, W.A.S.P., Kiss, Lizzy Borden, Twisted Sister, Motley Crue (часів перших двох альбомів), Black Rose

    Gothic - ця музична течія поєднує найрізноманітніші групи (від електронних до дум-металевих), об'єднані вампірським середньовічним іміджем і сумним настроєм музики й текстів. Коріння готики йде в депресивний пост-панк, до старовинної групи Bauhaus, що випустила в 1980 році епохальний альбом "In The Flat Field". З цієї миті народжуваність готичних команд стала неухильно зростати. Наступною групою, що зробила величезний внесок у розвиток Gothic'и, стали Sisters Of Mercy. Музика "сестер милосердя" відрізнялася від Bauhaus наявністю жіночих підспівок і різноманітністю клавіш. Ця група остаточно відокремила готику від пост-панку, перетворивши її на самостійний напрям. Однією з перших і, поза сумнівом, найпопулярнішою готик-металевою групою є німецька Lacrimosa, яку багато неознайомлених із справжньою історією напрямів металісти вважають предками всього жанру. На сьогодні Gothic - одна з найпоширеніших музичних (і не тільки) течій. Щорічно проводяться готичні фестивалі, покази мод і тому подібні заходи.
    Рекомендовані для прослуховування групи: Bauhaus, Sisters Of Mercy, Christian Death, Lacrimosa, Theatre Of Tragedy, Dead Can Dance (ранні творіння), The Cure ('82 р.), Love Like Blood, Dreams Of Sanity, Lacuna Coil, Moon Far Away, Lacrimas Profundere, Dreadful Shadows, Sopor Aeternus

    Grindcore - найважчий музичний напрям зі всіх, коли-небудь створених людством. Перший грайндовий альбом випустили збоченці з Napalm Death (Англія), змішавши в своїй музиці енергетику найбільш брутальних представників хардкору (Cryptic Slaughter, наприклад) з важкістю й агресією Death-металу і довівши всю цю суміш до максимуму. Вийшла у них купа ультраважких, ультраозлоблених і ультракоротких (від декількох секунд до 2-3 хвилин!) композицій. Таке диво просто не могло пройти непоміченим у рядах мізантропічно настроєних громадян, і вслід за "напалмами" з британських підвалів повилазила величезна кількість нових команд, що грають грайнд, в числі яких були і Carcass, що прославилися, як найкровожерніша група на планеті Земля. Джазовий музикант Джон Зорн навіть умудрився зіграти Grindcore на саксофоні. Якийсь час грайндкор був дуже популярний (настільки, наскільки може бути популярним ТАКЕ), але через свою обмеженість він не зміг утримати позицій і поступився місцем новішим, перспективнішим жанрам. Навіть таким легендам як Napalm Death і Carcass набридло одноманітне довбання, що послужило причиною зміни курсу на мелодійнішу музику.
    (не) Рекомендовані для прослуховування групи: Napalm Death і Carcass (ранні альбоми), Extreme Noise Terror, Brutal Truth, Anal Cunt, Lock Up, Heresy

    Doom Metal - найповільніший і найпохмуріший напрям металевої музики. Doom з'явився у середині 80-х років зусиллями таких команд як Candlemass, Saint Vitus, Trouble і Count Raven, що взяли за основу музику ранніх Black Sabbath і розвинули всі темні замогильні фішки, присутні в перших альбомах цієї групи. На початку 90-х років дез-металісти в особі Paradise Lost і Tiamat, наслухавшись Candlemass і Sisters Of Mercy, запропонували на суд публіки свій варіант "думу". Це був так званий готік-дум-дез, тобто суміш Doom і Death-металу з елементами готики, повільна і тужлива музика з хрипким низьким вокалом, жіночими підспівками і скрипковими вставками. Тексти в "думі" в основному на релігійні і суїциїдальні теми. У середині 90-х з'явилися різні думові мутанти (Dark Metal і Stoner Rock), але нам, якщо чесно така класифікація не зовсім зрозуміла, тому можете забути про це.
    Рекомендовані для прослуховування групи: Candlemass, Crematory, Tiamat, Paradise Lost, Sentenced, Darkseed, Saint Vitus, My Dying Bride, Anathema, Beseech, Count Raven, Trouble, Memento Mori, Cathedral

    Death Metal - найбільш важка і жорстка форма металу (грайндкор не вважається, оскільки лише частково належить до металевої когорти). Предком "дезовщини" вважається трешева банда Possessed. Що тут говорити, адже ця група дотепер є найбільшим кумиром багатьох Death Metal команд. У 1984 р. чуваки випустили EP "Death Metal" і повноцінний альбом "Seven Churches", які надихнули флоридськую групу Mantas на запис в тому ж році демо-плівки "Reign Of Terror". Саме ця "демка" містила дуже злобний і кровожерний,максимально наближений до Death'у матеріал. Для неосвічених повідомимо, що пізніше Mantas перейменувалися в Death і випустили у 1987 році перший по-справжньому дезовий альбом "Scream Bloody Gore". Через роки лідер групи Чак Шульдінер модифікував придуманий ним же стиль в прогрессив-дез, мелодійніший, технічніший і інтелектуальніший варіант Death Metal'а. Дез-метал (Melodic і Progressive не в рахунок!) немислимий без агресивного гроулінга, низького гітарного звучання, бластбітів і кровожерних текстів, навіяних кращими (?) творіннями horror-кінематографа. Найбільшу популярність цей стиль мав на початку і в середині 90-х років, багато в чому завдяки легендарним Cannibal Corpse, що підняли "дез-металлізм" на новий рівень. Окрім Possessed на розвиток стилю також зробили вплив такі монстри металу як Venom, Slayer, Kreator, HellHammer, Bathory та ін. Нині існує три основні дезові течії: флоридська, шведська (Brutal і Melodic) і голландська. До речі, цікавий той факт, що легенда Black-металу Mayhem у середині 80-х називали свій стиль Total Death Metal.
    Рекомендовані для прослуховування групи: Death, Morbid Angel, Deicide, Obituary, Cannibal Corpse, Hypocrisy, Grave, Dismember, Atheist, Edge Of Sanity, In Flames, Gorefest, Altar, Vader, God Dethroned, Angel Corpse

    Power Metal - після появи спід-металу деякі молоді музиканти продовжили розвивати вдало знайдену фішку, шукаючи нові способи самовираження в музиці. Ті, хто більше цінував потужність і агресію, заграли Thrash, любителі ж мелодії і усіляких наворотів вважали за краще Power. Від спід-металу "пауер" відрізняється більшою мелодійною різноманітністю, численними солами з великим впливом класичної музики, меншою швидкістю гри, добре поставленим, менш агресивним вокалом і епічно-симфонічними елементами. Першими "пауер" заграли Helloween, випустивши найвідоміший альбом в цьому жанрі "Keeper Of The Seven Keys", на якому відчайдушний "верескун" Кай Хансен поступився місцем за мікрофонною стійкою Міхаелю Кіску, виконавцю з м'якшою манерою співу. Тексти пауэр-груп часто засновані на літературних творах в стилі Fantasy і Horror та різних легендах і оповідях, але серед них також багато й гостросоціальних текстів, спрямованих проти воєн, наркотиків, жорстокого поводження з тваринами і т.п. Сьогодні Power переживає своє друге народження, - він знову дуже популярний в Європі і Японії. З'являється безліч нових груп, хоча в більшості випадків вони є лише блідими клонами Helloween.
    Рекомендовані для прослуховування групи: Helloween, Blind Guardian, Stratovarius, Running Wild, Grave Digger, Angel Dust, HammerFall, Adolf Castle, Rhapsody, Gamma Ray, Nightwish, Iron Savior, Virgin Steele, Jag Panzer, White Skull; Power Thrash: Morgana Lefay, Enola Gay, Nevermore, Unleashed Power, Iced Earth, Rage

    Progressive Metal - найбільш інтелектуальний металевий жанр, прямий нащадок Art-року. "Прогрессери" пішли ще далі в плані "неслухальності", що потягнуло за собою комерційну неспроможність стилю. Ще б пак, не кожен може адекватно сприймати 20-30-хвилинні пісні з складним ритмічним малюнком, постійними змінами темпу, глибококонцептуальними віршами, божевільними вокальними пасажами і довжелезними гітарними та клавішними соло! Першою групою, що спробувала поєднати все це з важкими рифами, були канадці Rush, але їхній музиці більше підходить визначення "важкий арт-рок", ніж Progressive Metal. Справжній "прогрессів" з'явився на початку 80-х зусиллями таких груп як Mercyful Fate, Fates Warning і Watchtower. Найбільшого успіху на ниві прогрессів-металу зуміли добитися Dream Theater. Як правило, Progressive грають дуже професійні музиканти, багато хто з яких закінчив консерваторії. Слід зазначити суміш прогрессиву з дезом - Death, Sadist, Atheist, Alchemist.
    Рекомендовані для прослуховування групи: Dream Theater, Magellan, Fates Warning, Mercyful Fate, Watchtower, Royal Hunt, Psychotic Waltz, Symphony X, Depressive Age, Mekong Delta, Elegy, Shadow Gallery, Black Symphony, Queensryche, Savatage

    Speed Metal - нині практично мертвий жанр, що являє собою швидку, жорстку і агресивну, але, в той же час, досить мелодійну музику. Першовідкривачами Speed Metal вважається відома американська група Metallica, але це всього лише помилка, викликана надмірною популярністю цієї команди. Перший справжній "спідовий" альбом випустила в 1983 (за декілька місяців до "Металліки") куди менш розкручена банда з Канади Exciter. З'єднавши в своїй музиці мелодику Judas Priest і Iron Maiden з швидкістю і агресією Motorhead і Venom, музиканти зуміли добитися небачених досі результатів. Надалі спід-метал розділився на два нові напрями: Thrash і Power. Часто відрізнити Speed-метал від його нащадків дуже складно, тому в класифікації деяких груп можливі відхилення. Не дивуйтеся, якщо, наприклад, в одному місці Ви прочитаєте, що Exciter грають Speed, в другом - що вони грають Thrash, а в третьому - Power або Heavy. Це ще раз доводить той факт, що всі музичні категорії - всього лише умовність, придумана критиками, щоб навішувати на музикантів ярлики!
    Рекомендовані для прослуховування групи: Exciter, Metallica ("Kill 'em All"), Anthrax ("Fistful Of Metal"), Helloween ("Walls Of Jericho"), Blind Guardian (перші 2 альбоми), Living Death, Agent Steel, Paragon, Sacred Steel, Anvil, Risk

    Thrash Metal - стиль з'явився у 1984 році одночасно в двох країнах - США і Німеччині. У штатах це були Slayer, Exodus і Metallica, а в Європі - Kreator, Sodom і Destruction. Ледве сформувавшись, thrash став страшенно популярним, оскільки важчого за нього на той момент ще нічого не було. Треш був логічною послідовністю Speed-металу, схрещеного з енергетикою панків. Тексти цього напряму в більшості випадків мають гостросоціальне забарвлення. На жаль, далеко не всі трешеві групи зуміли донести свій стиль до наших днів: більшість заблукала у нетрях хардкору, індастріалу, гранджу і навіть хіп-хопу! Найпопулярнішою трешевою командою, поза сумнівом, є Metallica. Thrash зробив вирішальний вплив на становлення Death Metal, а також залишив глибокий відбиток на багатьох інших напрямів важкого металу. Зараз треш-метал вже не такий популярний, як в 80-і.
    Рекомендовані для прослуховування групи: Metallica (до "Load"), Slayer, Kreator, OverKill, Testament, Sodom, Exodus, Nuclear Assault, Megadeth, Anthrax, Destruction, Artillery, Annihilator, Pantera, Whiplash, Possessed, Xentrix, Мастер, Shah, див. також Power Thrash

    Folk Metal - елементи фольклорної музики металісти використовували ще в 70-х роках. Народні ірландські мелодії зустрічалися в піснях Led Zeppelin і Thin Lizzy. Останні взагалі записали кавер-версію старовинної фолк-композиції 'Whiskey In The Jar", яку недавно перезаписала (вже як кавер Thin Lizzy) Metallica. Але це були тільки невеликі вкраплення народної музики, справжній фолк-метал сформувався лише в 1990 році з появою трешевої банди Skyclad. Ця група використовувала в своїх досить важких піснях народні мелодії, вірші й інструменти, поставивши на вуха всю Європу. Услід за ними з'явилося багато різних варіацій Folk Metal, наприклад Viking Metal, Folk-Black, Folk-Doom, Folk-Gothic і навіть Folk-Death і Folk-Industrial! Зараз фолк знаходиться на вершині своєї популярності.
    Рекомендовані для прослуховування групи: Skyclad, Otyg, Finntroll, Vintersorg, Cruachan, Suidakra, Storm, Subway To Sally, In Extremo, Gods Tower

    Hard Rock - поняття вельми неоднозначне. У нашій країні "хардом" називають все, що було до NWOBHM, тобто Kiss, Uriah Heep, Deep Purple і т.п., але за кордоном Hard Rock є практично синонімом Heavy Metal. Щоб в цьому переконатися досить розкрити будь-який іноземний металізований журнал. Ось такі-от таргани! Щоб не заплутатися у всьому цьому я вважаю за краще використовувати термін Хард-н-хеві (Hard'n'Heavy). Heavy Metal зародився в кінці 60-х років в Англії з появою таких груп як Led Zeppelin, Deep Purple і Black Sabbath. Їх перші альбоми справили враження бомби, що розірвалася, в колах меломанів. Важкі гітарні рифи, сильний агресивний вокал, могутня ритм-секція, складні довгі композиції з численними гітарними соло - цей коктейль не міг залишити байдужим нікого. По обидві сторони Атлантики металеві команди почали з'являтися, як гриби після дощу (Nazareth, Alice Cooper, Judas Priest, Kiss.), але до середини 70-х інтерес до важкої долі сильно впав, це був час світанку панка. Але металісти не кинули свою справу, більш того, у Великобританії продовжували з'являтися молоді команди, за допомогою яких в кінці 70-х популярність heavy знову зросла (NWOBHM). На відміну від деяких інших напрямів металевої музики головне в хэві-металі - це мелодія. Теми хэві-металевих пісень не мають строгої спрямованості і можуть коливатися від любовних історій до замогильної містики. У 80-х роках Heavy Metal трансформувався в інші напрями: Speed, Thrash, Doom, Death... В наші дні чистий "хеві" вже майже ніхто не грає, але він як і раніше живе в наших серцях і гріє наші вуха (душі)!
    Рекомендовані до прослуховування групи (Hard'n'Heavy): Black Sabbath, Iron Maiden, Deep Purple, Saxon, Led Zeppelin, Accept, Venom, Warlock, Ozzy Osbourne, Judas Priest, Motorhead, Manowar, Axel Rudi Pell, UFO, AC/DC, Dio, Арія, Чорний Обеліск, Sinner, Pink Cream 69


    Категорія: Різне | Додав: EVIL (04.05.2008)
    Переглядів: 75644 | Коментарі: 34 | Рейтинг: 5.0/4
    Всього коментарів: 341 2 3 4 »
    19.12.2014
    34. Georgemig [Матеріал]
    Для наложения заклинания требовалось обрить голову и начертать руны на коже затылка, но сейчас делать этого не стоило.

    22.05.2014
    33. piediaphipics [Матеріал]
    I found it

    30.03.2014
    32. Muffavadway [Матеріал]
    WEDGE

    07.06.2013
    31. warty_zaufania [Матеріал]
    http://forum.php.pl/____WInternet_m66274.html

    28.02.2013
    30. Comiatut [Матеріал]
    home

    25.02.2013
    29. Comiatut [Матеріал]
    home

    16.02.2013
    28. Comiatut [Матеріал]
    home

    27.01.2013
    27. Comiatut [Матеріал]
    home

    27.01.2013
    26. coaxtillole [Матеріал]
    Добро пожаловать на сайт Дилеры СПБ!

    14.01.2013
    25. AmibleNeete [Матеріал]
    http://kvartiry.ucoz.com/ - квартирі львов посуточно

    1-10 11-20 21-30 31-34
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]