Календар

    ROOOOCK
    Середа, 01.05.2024, 18:54
    Вітаю Вас Гість
    Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

    Каталог статей

    Головна » Статті » Різне

    РОК-музика
    Рок-музика (англ. Rock) — узагальнююча назва ряду напрямків популярної музики другої половини XX століття, що походять від рок-н-ролу та ритм-енд-блюзу. Термін Rock очевидно є скороченням від Rock’n’roll і дослівно перекладається як "хитати(ся); трясти(ся)". Також "роком" називають своєрідний спосіб життя деяких шанувальників рок-музики, що переріс у субкультуру.

    Рок-музика має велику кількість напрямів: від танцювального рок-н-ролу до металу. Зміст пісень варіюється від легкого і невимушеного до похмурого, глибокого і філософського. Часто рок-музика протиставляється поп-музиці (т.зв. «попсі»), хоча чіткої межі між поняттями «рок» і «поп» не існує, і немало музичних явищ балансують на грані між ними.

    Основні центри розвитку рок-музики — західна Європа (особливо Великобританія) і США, внаслідок цього більшість текстів пісень написана англійською мовою. Проте, хоча, як правило, і з деяким запізненням, національна рок-музика з'явилася практично у всіх країнах. Українська рок-музика з'явилася за часів СРСР в кінці 1960-х років.

    Термін "рок-музика" дуже розпливчатий і його кордони дуже важко визначити. Інколи його використовують для опису досить малопов'язаних напрямків, таких як соул та Важкий метал. Приналежність деяких стилів музики до рок-музики оспорюється. При визначенні приналежності того чи іншого напрямку до рок-культури, користуються соціальним та музичним факторами.


    Музичний фактор

    Рок-музика зазвичай виконується рок-групою, що складається з вокаліста, гітариста (як правило, що грає на електрогітарі), бас-гітариста і барабанщика, іноді також клавішника. В окремих випадках може бути присутнім також саксофон, губна гармоніка, акордеон та інші інструменти.

    Відмітні риси рок-музики — одноманітний ритм з сильним бек-бітом, що підтримується барабанами, та електрогітарою(часто - з ефектом дісторшн). Сольні епізоди також виконуються на електрогітарі. В гармонічному та мелодичному відношенні ранній рок-музиці в основному характерна блюзова гармонія, однак в пізніший період спостерігається значна різноманітність музичних рис. Характерною рисою рок-музики, також є її колективність - рок-музика часто є продуктом колективної творчості, а створення і виконання музики є нерозривним процесом.

    Також необхідними вимогами для виконання рок-музики музиканти вважають віртуозну техніку, зіграність, вміння передати "драйв" (Drive), особливе вокальне мистецтво, майстерність імпровізації, володіння формою, наявність особливого "блюзового відчуття"


    Соціальний фактор

    Соціальний вплив рок-музики як культурного явища вважається дуже значним. Рок-музиці приписують зупинку війн та поширення миру й взаєморозуміння, але водночас і розтління підростаючого покоління і розповсюдження морального розкладу в суспільстві. Як зазначає А.Козлов:

    "Рок — це, з одного боку, рупор молоді, музичне втілення тих, що роздирають її суперечливих настроїв, конфлікту із загальноприйнятими нормами. З іншого боку, рок — один з інструментів шоу-бізнесу, направлений на комерційний прибуток в індустрії розваг. Ця подвійна природа і обумовлює суперечності, "спіральність" розвитку жанру. По суті справи, вся історія року складається з схожих циклів, на початку кожного з яких — бунт, протест, народження нових стилів і нових цінностей, виникнення груп і виконавців-основоположників стилю (1955, 1967, 1977 .), а потім — поступовий процес «приручення», комерціалізації, виникнення вторинних рок-груп, адаптації до способу життя".


    Енергетика, яку несе в собі рок-музика (т.зв. "драйв"), може дати особистості свободу від сталих суспільних принципів і стереотипів, від навколишньої дійсності. З іншого боку, людина, захоплена рок-культурою, може остаточно відгородитися від зовнішнього світу, посилюючи положення прийомом алкоголю і наркотиків, що сприяє руйнуванню особи. Нерідко це явище ставлять в провину рок-музикантам.


    Категорія: Різне | Додав: EVIL (04.05.2008)
    Переглядів: 1393 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.5/2
    Всього коментарів: 1
    21.07.2008
    1. Семенишин Ростик (Ripka) [Матеріал]
    В відгук можу сказати,шо вживання алькоголю та наркотиків починається тіко тоді коли особі музика робиться недостатньою для загоїння ран нанесених суспільством по свідомості.

    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]