Календар

    ROOOOCK
    Четвер, 02.05.2024, 09:33
    Вітаю Вас Гість
    Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

    Каталог статей

    Головна » Статті » Напрямки рок музики

    Альтернативний рок
    Альтернативний рок (англ. Alternatіve rock) — термін у сучасній музиці, під яким розуміють різні жанри рок-музики, що протиставляють себе традиційним. Термін з'явився в 1980-і рр. й охоплював безліч жанрів, що беруть свій початок в панк-року, пост-панку й ін. Наразі альтернативний рок розділяють на дві стадії: перша — це групи 1980-х рр. із широким діапазоном музичної самоідентифікації; друга — групи 1990-х рр., що одержали після комерційного успіху американського гранжу в 1991—1993 рр. таку ж підтримку великих лейблів і розкручування, як і традиційні естрадні й рок-колективи (сам альтернативний рок в ті роки став асоціюватися в основному із гранжем і пост-гранжевими групами, сам, таким чином, ставши жанром), при цьому більше безкомпромісні ансамблі пішли в андерграунд.

    Термін «альтернативний рок» найбільш уживаний в США, в той час як у Великобританії, а також Росії частіше використовують назви «альтернативна музика» й «альтернатива». В Україні використовують обидва терміни.


    Історія

    У США на початку 1980-х на декількох радіостанціях при коледжах уперше стали грати альтернативний рок. Більшість комерційних радіостанцій ігнорували цей жанр. У Великобританії альтернативний рок популизировался завдяки таким ди-джеями, як Ричард Скиннер (Rіchard Skіnner), Енни Найтингейл (Annіe Nіghtіngale) і Джон Піл (John Peel), що підтримували альтернативну музику на радіо BBC. До середини 1980-х у США альтернативний рок став популярним і поширився на багато які коледжцькі радіостанції. Це привело до вживання в Америці назви «коледж-рок». У Великобританії альтернативний рок (там уживався термін «інді-рок») домігся істотного успіху: багато альтернативних груп нерідко попадали у верхні рядки хіт-парадів (однак найрадикальніші музичні форми продовжували залишатися в тіні). В 1986 році MTV в Америці почав показувати нічну програму про альтернативну музику «120 хвилин». Нарешті, наприкінці 1980-х у Північній Америці такі комерційні станції як WFNX (Бостон, Массачусетс) і KROQ (Лос-Анджелес, Каліфорнія) почали грати альтернативний рок.

    Найбільш відомі альтернативні групи середини 1980-х були американські R.E.M., Sonic Youth, The Replacements й Hüsker Dü; і англійські New Order, The Smiths, The Cure, The Jesus and Mary Chain. Альтернативні групи 1980-х не домоглися великого успіху, але дуже вплинули на наступне покоління музичних груп, дали основу для їхньої популярності. Ці групи пробилися в мейнстрім 1990-х, зробивши альтернативу самою популярною формою рок-музики того десятиліття. Багато хто з тих артистів відмовлялися від своєї популярності, тому що це суперечило їх DіY-етиці (Do Іt Yourself — Зроби Це Сам), що альтернатива мала колись. Після того як багато головних груп цього стилю розпалися, альтернативний рок втратила свою популярність.

    В 2004 році альтернативний рок повернулася у світовий музичний мейнстрим, завдяки таким групам, як Franz Ferdinand й Modest Mouse.


    Альтернатива в США

    Перші американські альтернативні групи, такі як R.E.M., The Feelies, The dB's й Violent Femmes сполучали панк-рок, фолк і мейнстрімову музику. Із цих груп найбільший успіх мала R.E.M., що потрапила в чарти зі своїм дебютним альбомом Murmur у стилі дженгл-поп.

    Hüsker Dü й The Replacements зі штату Міннеаполис рухалися від жанру хардкора до інших стилів альтернативного року, які тільки з'являлися. Обидві групи починали з панка-долі, але незабаром змінилися й стали більше мелодійними, що особливо помітно в їхніх альбомах Zen Arcade (Hüsker Dü) і Let Іt Be (альбом The Replacements) (The Replacements), що вийшли в 1984 році. Альбоми мали успіх і звернули увагу громадськості на альтернативний жанр.

    Наприкінці 1980-х на американської андеграундній сцені й на радіо переважали такі коледж-рок групи, як Pixies, They Might Be Giants, Dinosaur Jr, Throwing Muses, а також британські пост-панк групи. Нойз-рокові групи Sonic Youth, Big Black й Butthole Surfers мали такий же успіх. Деякі альтернативні групи почали записуватися на великих лейблах. Успіх R.E.M. й Jane's Addiction був більшим, ніж в Hüsker Dü й The Replacements. Він підготував ґрунт для подальшого прориву альтернативної музики. Деякі групи, наприклад Pixies, були дуже популярні за рубежем, тоді як у країні їх продовжували ігнорувати. На початку 1990-х музична індустрія вже знала про комерційні можливості альтернативного року й активно просувала альтернативні групи, включаючи Dinosaur Jr, FireHouse й Nirvana.

    Гранж — альтернативний жанр, створений в 1980-х в Сіетле, став надзвичайно популярний на початку 1990-х. 1991 рік став знаменним для всієї альтернативи, особливо, для гранжа. Цього року вийшов Nevermіnd- найуспішніший альбом групи Nirvana, а також вийшли дебютний альбом Ten (альбом) групи Pearl Jam, Badmotorfіnger групи Soundgarden й Blood Sugar Sex Magіk групи Red Hot Chili Peppers. Все це, (особливо Nevermіnd "нірвани"), штовхнуло альтернативний рок в мейнстрім. Альтернатива була лише широким терміном для різних андеграундних груп, Nirvana й інші довели індивідуальність цього стилю. Дійсний вибух альтернативного року був організований MTV і фестивалем «Lollapalooza», які «відкрили» альтернативні групи Nine Inch Nails, The Smashing Pumpkins й Hole.

    У середині 90-х альтернативний рок пішов з мейнстріма, причиною чого стало кілька подій, серед яких смерть курта Кобейна в 1994 році, лідера групи Nirvana. Зараз можна говорити про повернення альтернативи в мейнстрім, завдяки таким американським інді-рок групам, як Modest Mouse, Death Cab for Cutie, Bright Eyes, The White Stripes, The Strokes і нео-пост-панк групам Interpol, Editors й The Killers.



    Альтернатива у Великобританії

    Готичний рок утворився із британського пост-панку кінця 1970-х. Більшість перших готичних груп, включаючи Bauhaus, Siouxsie & the Banshees, The Cure й The Birthday Party називали свій жанр і готик-роком і пост-панком. Остаточно готичний рок сформувалася на початку 1980-х з появою групи The Batcave й утворенням субкультури готів. У середині 1980-х готичні рок-групи The Sisters of Mercy. The Mission й Fields of the Nephilim досягли успіхів у британських хітах-парадах.

    Британський інді-рок й інді-поп вийшов із традиції шотландських груп пост-панка, таких як Orange Juice й Aztec Camera, що грали на деренчливих гітарах та використовували в текстах пісень дотепну гру слів. Найпопулярнішою з перших інді-рок груп стала група The Smiths. Звук їхніх гітар в епоху синтезаторів позначив кінець нової хвилі у Британії. The Smes]] й The Wedding Present теж пішли шляхом The Smiths. The Wedding Present також взяла участь у виданому в 1986 збірнику C86. Представлені на касеті C86 групи дуже вплинули не тільки на субжанр тві-попа, але й на весь британський інді-рок у цілому.

    У той же час, під впливом таких груп, як The Jesus and Mary Chain, дрім-попа Cocteau Twins й спейс-рока Spacemen 3 з’явився новий музичний рух — шугейзинг. Такі шугейзинг-групи, як My Bloody Valentine, Slowdive, Ride, Lush досить часто з’являлися на сторінках британської музичної преси. Наприкінці 1980-х — початку 1990-х в англійському місті Манчестер з’явився новий альтернативний напрямок за назвою «медчестер». Медчестер-группи (The Stone Roses, Happy Mondays) змішували інді-рок і танцювальну музику.
    Зображення:Blur.jpg
    Blur

    Американський гранж не встиг досягти такого ж рівня впливу й популярності у Великобританії, як у США. Із занепадом медчестера й шугейзинга до середини 1990-х сформувався новий музичний напрямок, названий голен-попом, очолюваний такими групами, як Oasis, Blur, Suede й Pulp. Жанр досяг свого розквіту в 1995 році, коли за перші місця в хітах-парадах боролися дві головні групи голен-попа — Oasis й Blur.

    Популярність голен-попа ослабшала після виходу третього альбому Oasis «Be Here Now», що не мав значного успіху, а група Blur почала рух убік американського інді-рока. У той же час група Radiohead, творчість якої відрізнялася від традиційного голен-попа, почала набирати популярність, особливо після виходу в 1997 році альбому «OK Computer». У наступні роки Radiohead, і такі піп групи, як Travis й Coldplay стають основними на англійській рок-сцені. Відродження британського інді-рока почалося після того, як успіх американської групи The Strokes досяг Великобританії. Такі групи пост-панка, як Joy Division, Wire й Gang of Four дуже вплинули на багато сучасних британських інді-рок груп: (Franz Ferdinand, The Libertines, Bloc Party, Arctic Monkeys).


    Категорія: Напрямки рок музики | Додав: EVIL (04.05.2008)
    Переглядів: 2278 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]