Календар

    ROOOOCK
    П'ятниця, 03.05.2024, 08:25
    Вітаю Вас Гість
    Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

    Каталог статей

    Головна » Статті » Музичні групи

    ТОЛ
    Групу було засновано в Києві 22 травня 2003 року молодими музикантами із різних міст України. Це "Прозоров" (Василь Переверзєв) та KNOB (Сергій Любинський) із Кривого Рогу, котрі вже деякий час мріяли про створення групи з такими ідеями та музикою. Також це "Дакіла" (Євген Петрусенко) із Павлограда, "Джимбо" (Дмитро Дзюба) та Разборчивый (Юрій Іщенко) із Токмака Запорізької області, Dіgіtol (Олександр Козярук) із Кіровограда, котрий замінив на початку 2005 року в групі діджея МакБіта. Практично всі на той час вже пограли в різних групах, та ще й на інших інструментах. Четверо із музикантів - студенти Національного Університету культури та мистецтв.
    Групі вирішили дати назву ТОЛ (скорочена назва вибухівки - тринітротолуола).
    Група грає дійсно вибухову важку альтернативну музику, яку створюють всі разом. Тексти про боротьбу людини із зовнішнім і внутрішнім світом на українській і російській мові переживає і пише Прозоров. У деяких текстах присутня ненормативна лексика, не вульгарна, але як вираз емоцій. «Знавці» визначають стиль гурта як альтернативну долю або ню-метал. З перших же репетицій хлоп'ята починають робити свої пісні, так і не погравши кавер-версій на класиків жанру як більшість молодих колег. Виступають на різних альтернативних вечірках, де завойовують увагу меломанів.
    Перші демо-записи групи були записані і зведені KNOBом на домашній студії. Їх якість була такою високою, що інші групи вже б випускали альбом. Але не ТОЛ. Хлоп'ята розуміли яким повинен бути саунд дебютника і чекали студійної роботи. А у той час декілька треків стали доступними і популярними в Інтернеті на сайтах музики неформату і особистій сторінці KNOBа. Багато тисяч користувачів ознайомилися з творчістю групи і реагували на неї по-різному. З'явилися прихильники і критики, які називали групу «клонами» і інше. Кожним своїм кроком Толовци доказують, що ця схожість тільки стилістична. Інтернет зіграє велику роль в просуванні гурта, а теми і новини від Толу стають популярними на багатьох музичних сайтах.
    Першу річ групи - «Самознищення» вирішено якісно записати і зняти на неї відеокліп. За допомогою Влада Ляшенко, який з часом стає продюсером групи, це було зроблено. Відео кліп знімається практично власними силами, але на стадії монтажу група звертається до Віктора Придувалова, який є одним з провідних кліпмейкеров України. Придувалову пісня і якість зйомки сподобалися і він робить монтаж відеокліпу. Кліп Тола - «Самознищення» припав до душі телеканалу «Ентер-мьюзік» і його глядачам, які були здивовані якістю вітчизняного матеріалу і новаторством і тримали тривалий час своїми голосами (за допомогою платних SMS) це відео на верхівках чартів телеканалу. Кліп з'явився в ефірі в липні 2004 року, а за підсумками року зайняв 4 місце в загальному чарті телеканалу. Для більшості інших телеканалів і радіостанцій музика команди є неформатом, але це не заважає амбітним музикантам. Відео стає доступним користувачам Інтернету і його викачують тисячі разів. Ця пісня і дещо інших входять в різні збірки нової української музики. Після вдалого відеокліпу групу запрошують в різні міста України на фестивалі. Вони беруть участь у фестивалях «Інший Вимір» (м. Луцьк), «Рок-вибух» (м. Івано-Франківськ), «Нівроку» (м. Тернопіль) і інших. Публіка від Толу в захваті. Група бере участь в першому українському фіналі усесвітнього конкурсу «The Global Battle Of the Bands» в 2004 році. Поважне жюрі, для якого виступ команди був прем'єрою, високо його оцінює і виводить ТОЛ за сумою балів на 4 призове місце. Це гарантує участь ТОЛУ у фіналі 2005 року.
    Окрилені успіхом ТОЛівці шукають студію для запису дебютного альбому. Продюсер групи знаходить достатнє фінансування і підтримку. На студії «Adіoz» записуються «Хто Я» і «Капітулюй». На «Хто Я» Віктор Прідувалов і «Re:evolutіon studіo» знімають концептуальне відео, яке відразу очолює всі чарти на «Ентер-мьюзік» і тримається сім тижнів на їх верхівках. «Капітулюй» з часом входить під номером 1 в українсько-російську збірку альтернативної музики. У лютому 2005 року хлоп'ята потрапляють на «Whіte Studіo» до Олега «Білого» Шевченка. Після знайомства із студією і людьми, які там працюють, вирішено писати дебютник Тола саме тут.
    Робота над диском продовжувалася 8 місяців. Записалися швидко, але зведенню було приділено багато часу і увагу. Не обійшлося без новаторства і експериментів. Наприклад, при записі барабанів було задіяно 20 мікрофонів. Саунд-продюсерами альбому виступили KNOB і Олег Білий. Матеріал вийшов настільки потужним, що можна з упевненістю сказати: «такого в Україні ще не записували». Альбом спочатку вирішено назвати «караок», але потім назва без афішування змінюється на «Синдром Бажання». Аудіо пірати, які вже поширювали демо матеріали як повноцінний диск, почали продавати «караок» з невизначеним наповненням, але це не був повноцінний студійний матеріал. Презентацією студійної роботи став новий відеокліп «3-кі», який змонтував Прозоров із зйомок виступів Толу. Зйомки зроблені Владом Ляшенко на більш як 20-ти виступах. Прем'єра кліпу відбулася в листопаді-грудні 2005 року на сайтах і телеекрані. Дата реліза була призначена на 7 грудня. На день виступу групи в Лондонській «Асторії» на усесвітньому фіналі «The Global Battle Of the Bands - 2005», як переможця української частки - «кращої нової групи України». Таке звання отримує переможець національного фіналу. Перемога в національному фіналі видалася Толу нелегкою (із-за великої конкуренції у декількох команд), але була прогнозованою. Виступами на фестивалях «Мазепа-фест» (м. Полтава) і «Пікейні Жилети» (м. Одеса) група вже показала високий рівень професіоналізму і була тепло прийнята численною публікою. І тому високі оцінки поважного жюрі, половина з якого поставила Толу вищий бал, мало кого здивували. Тим більше, що виступ у фіналі був одним з якнайкращих і шокувало публіку і колег-музикантів. Преса також дуже схвально відреагувала на вибір жюрі.
    7-8 грудня 2005 року в Лондонській «Асторії» відбувся світовий фінал «The Global Battle Of the Bands». Групи-переможці 24 національних фіналів зійшлися в боротьбі за головний приз 100 000 доларів США і світове турне. Впродовж 6 годин вони доказували поважному жюрі хто з них якнайкращий, а глядачі знаходилися в постійному драйві. Склад претендентів був дуже сильним і яскравим, і жюрі було нелегко визначити переможця. Жюрі, до складу якого входили продюсер Steve Lіllywhіte (U2, Rollіng Stones, Talkіng Heads і ін.); Glen Matlock (гітарист Sex Pіstols); музичний журналіст Rhodrі Marsden (The Іndependent); співачка і автор Kate Havnevіk (Royksopp, Moby і ін. ) і голова компанії A&R at Sony Europe Mіck Feldman, назвало переможцем групу Kopek з Ірландії, а українську команду ТОЛ визначило четвертою з кращих нових груп миру. Притому ТОЛ єдині з учасників, які не співали англійській мові. Безумовно це досягнення групи і її визнання в світі.
    Український реліз дебютника ТОЛ «Синдром бажання» відбувся 18 січня 2006 року на лейбле «Moon Records». У перший же день за декілька годин весь тираж був проданий...


    Склад:
    Prozorow - вокал
    KNOB – гітара
    Dakila - гітара
    Джимбо – бас
    Разборчивый – ударні
    Digitol – вініли ти семпли

    Web-сайт: tol.net.ua

    Категорія: Музичні групи | Додав: EVIL (26.04.2008)
    Переглядів: 1953 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]